Dark Mode On / Off

Musím umět kreslit?

“V neurografice neexistují hranice uměleckého vyjádření, pouze odkrývání hlubin pravdy o sobě.”

Neurografiku, může dělat každý v jakémkoli věku, kdo umí držet tužku, ale rozhodně není nutné mít kreslířské dovednosti. Podstoupit terapii nebo se zúčastnit neurografického kurzu může oopravdu každý.

Kreslit s neurografikou může každý, dokonce i ten, kdo naposledy držel pastelky v ruce v mateřské školce. Není potřeba žádného talentu. Při kresbě se všem zcela přirozeně rozvíjejí mozková centra určená pro kresbu. Ta se za pár minut stane velmi přirozenou a jednoduchou. V průběhu kreslení se zesilují v mozku alfa vlny, dochází k jeho synchronicitě, stimulují se emoční, motorická a další centra, která rozvíjejí naši kreativitu.

Musím umět kreslit?

Pokud jste se rozhodli ke zkoumání a přeměně sebe terapií neurografiky, jistě vás napadne otázka: “Mám umět kreslit?” Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: Ne, nemusíte umět kreslit, abyste mohli začít s neurografikou.

Neurografika není o uměleckých dovednostech nebo o vytváření krásných obrázků. Je to metoda, která vám pomůže prozkoumat vaše vnitřní myšlenky, emoce a vzorce chování skrze kresbu. Zakládá na přesvědčení, že umění je také nástrojem pro komunikaci s vaším podvědomím a prozkoumání hlubších vrstev vaší psychiky.

Proč nepotřebujete umělecké dovednosti?

Neklade se důraz na výsledek

V neurografice nejde o konečný výsledek nebo estetiku vaší kresby. Jde o proces kreslení a to, co se děje v průběhu tohoto procesu.

Výrazy abstraktního umění

Mnoho neurografických prací je abstraktního charakteru, což znamená, že nejde o zachycení konkrétního objektu nebo scény. Namísto toho se zaměřuje na výrazy a významy emocí a myšlenek, na jejich pochopení a přeměnu v harmonické stavy mysli.

Podpora sebepoznání

Terapeut v neurografické terapii pomáhá rozluštit vaše kresby a porozumět jim. Nezáleží na tom, jak jednoduché nebo složité vaše kresby jsou, terapeut vám pomůže najít význam a propojení s vaším vnitřním světem. Jeho úkolem je pomoci Vám k vnitřní přeměně, pochopení sebe. Poskytne vám bezpečný prostor pro sebe vyjádření a hlubokou vnitřní transformaci.

Jak začít?

Proč nepotřebujete umělecké dovednosti?

Neurografika je bez očekávání a vítá každého, kdo s ní chce pracovat. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s kreslením, abyste mohli začít kdykoliv.

Pokud jste zvědaví na neurografickou individuální terapii nebo se chcete zúčastnit neurografického kurzu, stačí mít otevřenou mysl a chuť prozkoumat své vlastní myšlenky a emoce.

Výhody neurografiky spočívají v tom, že může pomoci zvládnout stres, zlepšit sebepoznání, podpořit osobní růst a transformaci. Nemusíte být uměleckým talentem, abyste mohli tuto cestu začít. Takže, pokud jste zvědaví na to, co vám neurografická terapie může nabídnout, nemějte obavy z vašich uměleckých schopností – jsou to vaše myšlenky a pocity, které jsou v této terapii klíčové.

Terapie pro každého

Neurografika je cesta ke zkoumání vašich myšlenek a emocí skrze jedinečný kreativní proces, který není závislý na uměleckých dovednostech.

Není to o výsledku, je to o procesu. Neurografika neposuzuje krásu vaší kresby. Jde o to, co se děje během kreslení a co vám to může odhalit o sami sobě.

Jste v bezpečí a s podporou: Během terapie nebo během workshopu vás provedu tímto výjimečným dobrodružstvím. Neobávejte ani nedostatku výtvarného talentu – jste na cestě k lepšímu sebepoznání a osobnímu rozvoji.

Přijďte objevit svůj vnitřní svět a nebojte se, že neumíte kreslit.

Jak se přihlásit na terapii nebo kurz

Na sezení (on-line po Skype) se můžete přihlásit pomocí formuláře ve spodní části stránky nebo emailem. Na Váš email Vám zašlu veškeré detailní informace a návrh termínu našeho setkání.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
Váš kontaktní telefon
Váš email
Odesláním formuláře nebo emailu dáváte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů
Protected by Copyscape

© Všechny obrázky, videa, texty, metody, kurzy, návody na použití, doporučení, apod. jsou autorským dílem NEUROKRESBA.cz© Mgr. Klára Hanzalová, a bez písemného souhlasu není kopírování, a to ani jejich částí, dovoleno. Více informací na klara@neurokresba.cz . Samozřejmě lze sdílet všechny příspěvky na facebookových stránkách, Instagramu, (X) Twitteru a jiných sociálních sítích, a to s aktivním odkazem na www.neurokresba.cz.


Doporučené články