Dark Mode On / Off

Co je neurografika

Co je neurografika

Neurografika v sobě nese mnohem hlubší význam, než jen samotné kreslení – je to cesta k osobním změnám a růstu, které se rychle promítnou do vnější reality.

Cesta ke Kreativitě a Sebepoznání

Neurografika není jen další trend v oblasti uměleckého vyjádření. Je to terapeutická a psychologická metoda, která otevírá dveře k hlubšímu sebepoznání a kreativitě. Terapie s Neurografikou v sobě spojuje vědu, umění a psychologii, aby pomohla lidem objevit jejich skrytý potenciál a dosáhnout harmonie ve svém životě.

Co je to vlastně neurografika?

Na první pohled může neurografika vypadat jako abstraktní kresba, ale v podstatě je to mnohem víc. Teorie neurografiky se zakládá na přesvědčení, že umění může být nástrojem pro komunikaci s naším podvědomím a prozkoumávání našich hlubokých emocí a myšlenek.

Kresba v neurografice začíná jednoduchými tvary a čarami, které se postupně rozvíjejí do složitějších obrazů. Během procesu kreslení dochází k sebepozorování a reflexi. To umožňuje člověku prozkoumat své vlastní myšlenky a pocity na hluboké podvědomé úrovni.

Jak to funguje?

Základem neurografiky je přesvědčení, že v našem mozku existuje nekonečné množství neuronálních spojení a vzorců, které mohou být aktivovány prostřednictvím uměleckého vyjádření. Kresba vytváří nové spoje a umožňuje nám zkoumat nové způsoby myšlení a vnímání.

Neurografika nabízí:

  • Sebepoznání: Umožňuje lidem lépe porozumět svým vlastním myšlenkám, emocím, reakcím i světu kolem nich.
  • Kreativita: Podněcuje kreativní myšlení a pomáhá objevit nové perspektivy.
  • Psychoterapie: Kresba v neurografice může být relaxační a pomoci lidem ve zvládání stresu, psychické probémy. Pomáhá při: depresi, úzkosti, panice, různých typech neuróz, strachu, nízkém sebevědomí, psychosomatických potížích, vztahových problémech, nadváze atd.).
  • Osobní růst: Prostřednictvím neurografiky můžeme dosáhnout vnitřní harmonie a rovnováhy. Pomáhá nám růst a vyvíjet se na všech úrovních – mentálně, emocionálně a dokonce i spirituálně.

Neurografika není jen o vytváření obrázků. Je to cesta k lepšímu pochopení sebe sama a k objevování nových možností ve světě umění a v životě obecně. Je to metoda, která nás může inspirovat k větší kreativitě a osobnímu rozvoji.

Tím, že zkoumáme vlastní tvorbu v neurografice, otevíráme dveře k nekonečným možnostem objevování sami sebe a svého potenciálu. Každý obrázek, každá křivka, má svůj vlastní příběh a význam. Ten nám pomáhá lépe pochopit, kdo jsme a co nás motivuje a co skutečně prožíváme.

Neurografika je cesta ke kreativitě, poznání a transformaci našeho vnitřního světa. Zkuste to a dejte svému životu nový směr! Vyzkoušejte ji a objevte svůj vlastní potenciál!

Jak se přihlásit na terapii

Na sezení (on-line po Skype) se můžete přihlásit pomocí formuláře ve spodní části stránky nebo emailem. Na Váš email Vám zašlu veškeré detailní informace a návrh termínu našeho setkání.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
Váš kontaktní telefon
Váš email
Odesláním formuláře nebo emailu dáváte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů
Protected by Copyscape

© Všechny obrázky, videa, texty, metody, kurzy, návody na použití, doporučení, apod. jsou autorským dílem NEUROKRESBA.cz© Mgr. Klára Hanzalová, a bez písemného souhlasu není kopírování, a to ani jejich částí, dovoleno. Více informací na klara@neurokresba.cz . Samozřejmě lze sdílet všechny příspěvky na facebookových stránkách, Instagramu, (X) Twitteru a jiných sociálních sítích, a to s aktivním odkazem na www.neurokresba.cz.


Doporučené články