Dark Mode On / Off

Účinky neurografiky

Neurografika: Umění, které probouzí neurony

Účinky, které nám neurografika nabízí, jsou velice významné. Skrze kreslení neurografiky můžeme přesáhnout a přeměnit vnitřní omezení, jež se nashromáždila během let našeho života. Tím vytváříme osobní obraz sebe sama harmonizovaným způsobem, který „realita” přijímá jako návod k použití“. V důsledku toho dosahujeme:

  • Trvalé osobní uspokojení
  • Rovnováhu a harmonii
  • Vnitřní stav bez konfliktů a omezení
  • Motivaci a inspiraci pro život
  • Ochotu a kreativitu
  • Vnitřní sílu a odvahu
  • Sebevědomí a vnitřní jistotu

Neurografie je mimořádným nástrojem pro ovládání emoční inteligence při řešení racionálních problémů.

Každé umělecké dílo je výsledkem jedinečného procesu, během kterého se spojuje část tvůrčí duše s celkem.

Neurografika: Umění, které probouzí neurony

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak lze umění spojit s vědou a jak může mít umělecký proces vliv na naše neuronové spoje? Fascinující svět neurografiky nabízí nejen zábavný způsob sebevyjádření, ale také hluboký vliv na naše nervové spoje a psychickou pohodu.

Neurografika se zakládá na jednoduchém konceptu: kreslení neuronálních sítí, takzvaných neurolinií. Tato forma uměleckého vyjádření umožňuje zkoumat komplexní spoje mezi našimi myšlenkami, emocemi, vědomím a podvědomím.

Jaký je však skutečný účinek neurografiky na naše nervové spoje?

Prvním základním účinkem neurografiky je stimulace neuronální plastičnosti. Nervové spoje, nazývané synapse, se mění a přizpůsobují na základě našich zkušeností a aktivit. Při kresbě neurografikou se zapojuje mnoho různých mozkových oblastí a vytváří se nové spoje. Tento proces může posílit naši kognitivní flexibilitu a schopnost učit se novým věcem.

Druhým klíčovým účinkem je emocionální uvolnění a zmírnění stresu. Neurografická kresba funguje jako forma meditace a mindfulness. Pomáhá nám přesměrovat pozornost od každodenních starostí k tvorbě. Navíc, vizualizace složitých spojů a vzorů následně otevírá dveře k hlubšímu sebepoznání.

Třetím významným účinkem je podpora kreativity a inovace. Neurografika nám dává možnost prozkoumat abstraktní myšlenky a koncepty, což může vést k novým perspektivám, nápadům, sebejistotě a rozhodnosti. Kresba je jako most mezi analytickým a kreativním myšlením, což může posílit naši schopnost řešit problémy a nalézat nové cesty.

Vědci, ale umělci stále objevují nové dimenze neurografiky a její vliv na neuronové spoje, chování, prožívání, emoční a mentální stav. To, co však zůstává jisté, je, že tato umělecká metoda má nejen estetickou hodnotu, ale také hluboký potenciál ovlivnit a probudit naše, někdy strnulá neuronová schémata. Pomáhá nám lépe porozumět sobě a naší mysl, a poskytovat nám nástroje pro kreativitu a osobní růst.


Jak se přihlásit na terapii

Na sezení (on-line po Skype) se můžete přihlásit pomocí formuláře ve spodní části stránky nebo emailem. Na Váš email Vám zašlu veškeré detailní informace a návrh termínu našeho setkání.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
Váš kontaktní telefon
Váš email
Odesláním formuláře nebo emailu dáváte svůj souhlas se zpracováním osobních údajůProtected by Copyscape

© Všechny obrázky, videa, texty, metody, kurzy, návody na použití, doporučení, apod. jsou autorským dílem NEUROKRESBA.cz© Mgr. Klára Hanzalová, a bez písemného souhlasu není kopírování, a to ani jejich částí, dovoleno. Více informací na klara@neurokresba.cz . Samozřejmě lze sdílet všechny příspěvky na facebookových stránkách, Instagramu, (X) Twitteru a jiných sociálních sítích, a to s aktivním odkazem na www.neurokresba.cz.


Doporučené články